Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Başına Yayın Sayıları Dağılımı

ULUSLARARASIProf. Dr.Doç. Dr.Dr. ÜyesiOrtalama
Bahçe Bitkileri26.6024.0013.3322.27
Bitki Koruma38.3362.0012.2531.00
Biyosistem Mühendisliği32.1834.0012.3329.64
Gıda Mühendisliği51.5648.0036.6046.44
Tarım Ekonomisi45.0049.0024.5037.20
Tarım Makineleri0.000.000.000.00
Tarımsal Biyoteknoloji38.0032.0016.0026.00
Tarımsal Yapılar ve Sulama44.000.000.0044.00
Tarla Bitkileri32.3827.5025.0031.31
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme52.5055.6715.5043.29
Ziraat Mühendisliği0.000.000.000.00
Zootekni53.1332.6721.5040.60
Ortalama39.2838.1520.5934.41
ULUSALProf. Dr.Doç. Dr.Dr. ÜyesiOrtalama
Bahçe Bitkileri49.4016.3317.5033.10
Bitki Koruma21.4329.0010.8017.92
Biyosistem Mühendisliği28.5914.508.0024.50
Gıda Mühendisliği41.2215.5010.4028.38
Tarım Ekonomisi37.0020.5010.2524.27
Tarım Makineleri0.000.000.000.00
Tarımsal Biyoteknoloji17.003.677.337.14
Tarımsal Yapılar ve Sulama18.000.000.0018.00
Tarla Bitkileri27.4524.5020.0026.07
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme12.5037.675.0021.14
Ziraat Mühendisliği0.000.000.000.00
Zootekni27.1113.0011.3321.13
Ortalama30.5218.6210.7623.49
* Akademisyenlerin üniversitemizde görev yaptığı süreç içerisindeki yayınları baz alınmıştır.