Fen Bilimleri Enstitüsü
Yıl Bazında Doktora Yapan Öğrenci Sayıları Dağılımı

Bölüm2017-20182016-20172015-20162014-2015GeçmişToplam
Bahçe Bitkileri (DK)88891346
Bitki Koruma (DK)10887841
Biyoloji (DK)10754228
Biyosistem Mühendisliği (DK)181918161485
Çevre Bilimleri ve Teknolojileri (DK)1566826
Çevre Mühendisliği (DK)3222110
Gıda Mühendisliği (DK)4544413960229
Kimya (DK)11970027
Makine Mühendisliği (DK)410005
Matematik (DK)220004
Peyzaj Mimarlığı (DK)10554024
Tarım Ekonomisi (DK)3536383968216
Tarım Makineleri (DK)151518183298
Tarımsal Yapılar ve Sulama (DK)101111122569
Tarla Bitkileri (DK)2927292945159
Tekstil Mühendisliği (DK)16151110860
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme (DK)5788533
Toprak (DK)00001414
Zootekni (DK)121516162786
Toplam2442362312193301260