Fen Bilimleri Enstitüsü
Yıl Bazında Doktora Yapan Öğrenci Sayıları Dağılımı

Bölüm2017-20182016-20172015-20162014-2015GeçmişToplam
Bahçe Bitkileri (DK)88891346
Bitki Koruma (DK)8887839
Biyoloji (DK)9754227
Biyosistem Mühendisliği (DK)171918161484
Çevre Bilimleri ve Teknolojileri (DK)1566927
Çevre Mühendisliği (DK)3222110
Gıda Mühendisliği (DK)4544413960229
Kimya (DK)10970026
Makine Mühendisliği (DK)110002
Matematik (DK)220004
Peyzaj Mimarlığı (DK)7554021
Tarım Ekonomisi (DK)3336383968214
Tarım Makineleri (DK)151518183298
Tarımsal Yapılar ve Sulama (DK)101111122569
Tarla Bitkileri (DK)2927292945159
Tekstil Mühendisliği (DK)16151110860
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme (DK)5788533
Toprak (DK)00001414
Zootekni (DK)121516162786
Toplam2312362312193311248