Fen Bilimleri Enstitüsü
Yıl Bazında Doktora Yapan Öğrenci Sayıları Dağılımı

Bölüm2017-20182016-20172015-20162014-2015GeçmişToplam
Bahçe Bitkileri (DK)88891346
Bitki Koruma (DK)8887839
Biyoloji (DK)9754227
Biyosistem Mühendisliği (DK)191918161486
Çevre Bilimleri ve Teknolojileri (DK)4566930
Çevre Mühendisliği (DK)222219
Gıda Mühendisliği (DK)4444413960228
Kimya (DK)10970026
Makine Mühendisliği (DK)110002
Matematik (DK)220004
Peyzaj Mimarlığı (DK)7554021
Tarım Ekonomisi (DK)3536383968216
Tarım Makineleri (DK)151518183298
Tarımsal Yapılar ve Sulama (DK)111111122570
Tarla Bitkileri (DK)2827292945158
Tekstil Mühendisliği (DK)17151110861
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme (DK)5788533
Toprak (DK)00001414
Zootekni (DK)131516162787
Toplam2382362312193311255